Nejdůležitější část šití? Měření!

Představte si, že vám přijde sukně a ona vám nebude. V pase vám bude zařízlá, nedej bože jí vůbec nedopnete a místo toho, aby vám krásně zvýraznila lýtka, tak vám nohy zkracuje tak o 10 čísel. Ve finále neměříte 165, ale 155 a ještě si připadáte o 50 kilo těžší. TO NECHCETE! A MY UŽ VŮŮŮBEC NE! ????

Ne vždy můžu být u měření osobně a ohlídat si, jestli se měříte tam, kde máte. A tak jsem se rozhodla pro malou školu měření. Krok po kroku.

Krok č. 1 –  SEHNAT METR! Pokud u sebe nemám metr, postačí jakákoliv tkanička, provázek, nabíječka od telefonu. S dlouhým drátem, ať kolem sebe máte co omotat. Ideálně něco, co můžete odstřihnout, nebo si na to udělat alespoň čárku, abyste to, ať už to bude cokoliv, mohly při první příležitosti změřit.  Klidně papírovým metrem z Ikey. 

Krok č. 2 – SVLÉKNOUT! Žádné měření přes šaty, přes džíny. A kdo říká, že to nedělá, ten to dělá dodnes!  Dovoluji vám nechat si triko, které k sukni pravděpodobně budete i nosit, tak ať to sedne. ????

Krok č. 3 – NELHAT! Neubírejte si v naději, že než sukně přijde, tak určitě zhubnete. Pokud se tak nestalo do teď, tak za ten týden už to nevytrhnete. 

Krok č. 4 – PAS měřit v nejužším místě. Obecně platí tak 2-3 prsty nad pupíkem. Když se podíváte na fotku, tak vidíte, že žádný pupík přes tričko nevidíte. Až budete mít kolem pasu obtočený metr, prosím sedněte si, ať víte, jestli vám sukýnka bude příjemná i při celodenním sezení v kanceláři.

Krok č. 5 – DÉLKA sukně je kapitola sama o sobě. Délka záleží samozřejmě jen na vás, ale přeci jen pro jistotu pár doporučení. ????

  1. Přihlížejte k výšce postavy. Pokud neměříte minimálně 180 cm a víc, nebo si nechcete dobrovolně přidat tak 15kg, měly byste se bohužel rozloučit s délkou do půli lýtek.
  2. Na druhou stranu, pokud měříte 180 cm a víc, z vlastní zkušenosti doporučuji dělat, že délka nad kolena neexistuje a nikdy neexistovala. Jinak budete vypadat jako hodně přerostlá a nepovedená baletka. Vyzkoušeno. ????
  3. Ideální délka je do poloviny kolene, nebo těsně pod kolena. Pro vyšší postavy klidně i o něco delší.

Takže zpět ke krokům

Krok č. 5a – Vědět kolik měřím.

Krok č. 5b – Rozmyslet si jakou chci délku.

Krok č. 5c – Změřit se od pasu až do požadované délky. Obecně platí, že délkou do poloviny kolen, nebo těsně pod kolena nikdy nic nezkazíte. ????

Krok č. 6 – VOLEJTE nebo PIŠTE. Pokud budete s jakýmkoliv bodem výše uvedeným váhat, vezměte telefon a klidně volejte. Ráda Vám poradím. Lepší než potom brečet nad nedopnutou sukní. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dostávejte novinky e-mailem

Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách a speciálních akcích.