Často kladené dotazy

Všechny kousky, které u nás najdete, šijeme na míru. Na váš pas, na vaší délku. Pokud máte pocit, že vám pasové sukně nesluší, bývá to proto, že vám nesedí tam, kde má. Pokud máte správnou délku, nemusíte se ničeho bát. Ba naopak, sukýnka vám vytvoří krásnou siluetu přesýpacích hodin a opticky vám zúží pas. 

Pokud byste se špatně změřila, tak máte nárok na první úpravu – do 14 dní od předání sukýnky – zdarma. Každá další úprava je za 480 Kč. Sukýnku není problém zúžit, zkrátit, ale ani rozšířit o cca 3 cm v pase. 

Vše, co šijeme, šijeme tak, aby to bylo co nejpohodlnější, ale hlavně také co nejpraktičtější k nošení. Takové, jak si to my doopravdy přejeme nosit. Proto jsme si udělali seznam všeho, co na sukních obecně milujeme, co nám chybí, ale také toho, co nám vadí. Vzešlo z toho pár důležitých bodů. Ženy nutně potřebují u sukní velké kapsy, kam se vejde všechno, co potřebujete. Další důležitá věc – tyl ani krajka vás nikde neškrábe (ani když si sednete. 🙂 ) 

Kromě kapes mají naše dlouhé a polodlouhé letní sukně také skryté knoflíčky na zkrácení. Samy moc dobře víme, že vám v dlouhé sukni může být během letního dne horko. Díky chytrým skrytým háčkům si sukni zkrátíte a až bude potřeba, tak zase spustíte. 

Chceme, abyste se v našich produktech cítili pohodlně a hezky. To nám udělá největší radost. 🙂

Měření je nejdůležitější část objednávky, ale nemusíte se ale bát, vše je velmi jednoduché. Abychom vám to zjednodušili, připravili jsme pro vás důkladný popis, který najdete zde.

Pro šití sukýnek potřebujeme znát jen 2 míry. Obvod pasu a délku sukně. 

Pas měřte v nejužším místě, cca 3-4 cm nad pupíkem. Možná se vám zdá, že je to moc vysoko, ale opravdu se vám to jen zdá. 🙂
Délku měřte ideálně do půlky kolene. Pokud jste menšího vzrůstu, třeba 165cm, tak klidně ještě kratší. Pokud jste vyššího vzrůstu, tak klidně pod koleno. 

Pokud se měříte na polodlouhou sukýnku, tak doporučujeme vzít metr, stoupnout si před zrcadlo, vzít si na sebe boty, které budete k sukýnce nejčastěji nosit a od místa, kde jste měřila pas pomalu spouštět dolů metr. 

U dlouhých sukýnek je ideální neměřit až na zem, ale alespoň 2cm nad zem, ať si po sukýnce nešlapete. 

Pokud váháte, klidně nám pište nebo volejte a s měřením vám rádi poradíme. Byla by škoda ušít vám sukni, která vám nebude sedět.

Je nám jasné, že ať už si u nás objednáváte cokoliv, určitě už se těšíte, až to budete mít doma. Věřte mi, děláme vše pro to, abyste nemuseli čekat moc dlouho. Začínáme šít hned ve chvíli, kdy je nám na účet připsána požadovaná částka a do pár dní můžete mít sukni u sebe. Sukně dodáváme maximálně do 14 dnů. Pokud hledáme konkrétní látku na přání zákaznice, vše se řeší na základě písemné domluvy. Motýlky a kapesníčky, které máme na skladě, můžete mít u sebe do druhého dne. Vše funguje na vzájemné domluvě, takže neváhejte psát a volat, ať budete váhat s čímkoliv.

Balíčky odesíláme nejčastěji Zásilkovnou, nebo Českou poštou jako balík do ruky. 

V Praze máme odběrové místo v kavárně Riders Coffee v Karlíně, Praha 8. Občas se poštěstí doručit sukýnku i osobně. Rádi poznáváme zákazníky, pro které šijeme i mimo telefon a email, a tohle je příjemná záminka. 🙂

Vzhledem k tomu, že každý kus je na míru a ručně šitý, nenajdete 2 úplně identické sukně. Vždycky si najdete ten detail, který bude jenom váš. Snažíme se hledat látky, které jsou něčím osobité, zajímavé a zábavné. Chceme vrátit originální a barevnou eleganci do českých ulic. 🙂 

Také jsou velmi praktické. Mají velké kapsy, ale také skryté knoflíčky na zkrácení dlouhých letních sukní, ve kterých vám může být během dne horko. Díky krytým háčkům si sukni zkrátíte a až bude potřeba, tak zase spustíte. 

Na každý střih sukně se hodí trochu jiný materiál, proto u nás najdete širokou paletu materiálů. Vždy ale vybíráme materiály, které jsou příjemné a které bychom chtěli sami nosit. Látky nakupujeme v Čechách i v zahraničí a na léty ověřených eshopech. 

Například naše signature skládaná sukně sestává ze tří částí a tedy i ze tří typů materiálu.

Horní díl je nejčastěji ze 100% bavlny, nebo bavlny s příměsí polyesteru. Některé jsou z bio bavlny a pár sukní najdete i ze 100% polyesteru. Konkrétní použitý materiál najdete vždy v popisu daného produktu. 

Podšívka je vždy z polyesteru a použitý tyl je100% polyamid.

Většina všech našich výrobků je ze 100% bavlny s podšívkou z polyesteru. Ideální je tedy prát vše max. na 30° nebo na ruční praní. Co se týká žehlení, podšívka ani tyl to nepotřebují a horní díl můžete žehlit bez jakýchkoliv problémů. Polyesterové sukýnky je potřeba žehlit jen na velmi nízkou teplotu. Pokud budete mít sukni z látky, která potřebuje jiný typ údržby, vždy vás o tom budeme informovat. Nikdy nedávat do sušičky a nebělit. Pro usušení ji stačí vyvěsit na ramínko. 

Platit u nás můžete kartou přes platební bránu, nebo bankovním převodem. Nepřijímáme hotovost. 

Po připsání požadované částky na náš účet teprve zadáváme zakázku k šití.


Všechny naše produkty se snažíme šít vždy precizně a bezchybně. Nicméně se může stát, že se chybička vloudí, ať už se spleteme my, nebo se vy nepřesně změříte. Pokud byste se špatně změřila, tak máte nárok na první úpravu – do 14 dní od předání sukýnky – zdarma. Každá další úprava je za 480 Kč. Sukýnku není problém zúžit, zkrátit, ale ani rozšířit o cca 3 cm v pase. 

Výměna zboží, ani 100% vrácení peněz u nás možné není. Naše sukýnky šijeme na míru. Často kupujeme látky jen pro potřeby jedné klientky. Investujeme do práce a látky, která je pro nás, po ušití na konkrétní míry klientky, neprodejná. Pokud byste tak jako tak chtěli produkt vrátit, tak vracíme 30 % z celkové částky.

Máme moc rádi, když jste s námi natolik spokojení, že chcete našimi produkty udělat radost svým blízkým. Pro ulehčení si u nás můžete zvolit zda chcete jen elektronickou verzi voucheru, nebo budete chtít poslat papírový. Dárkový voucher vám umíme vystavit na jakoukoliv vámi požadovanou částku. 

Dostávejte novinky e-mailem

Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách a speciálních akcích.