Na léto delší variantu? Žádný problém. :)

Klasický střih už nám nestačil, a proto rozšiřujeme rodinku sukýnek. ????

Proto bych vám je chtěla trochu představit a shrnout zásady měření. Pro jistotu. ????

  1. PRODLOUŽENÁ VARIANTA
  2. DLOUHÁ VARIANTA

Pojďme postupně.

  1. PRODLOUŽENÁ VARIANTA

Většinu prodloužených sukýnek šijeme bez podšívky – max jen lehkou podšívku cca pod zadek, pokud jsou sukýnky z průhledného materiálu.

Můžete si vybrat, zda chcete, nebo nechcete rozparky. Pokud ano, tak jestli na obou stranách, nebo jen na jedné a které straně. Rozparky děláme do švů, aby sukýnka hezký vlála, ale aby vám zase nekoukala úplně celá noha. Proto jsou tak skvělé na léto. Tím, že hodně vlají a nemají podšívku, mohou si jí dovolit i ženy menšího vzrůstu. Takže se nebojte, uvidíte, že jí, zejména v létě, oceníte. Ve fotogalerii najdete pár sukýnek na ukázku.

  • DLOUHÁ VARIANTA

Ač se to nezdá, tak dlouhá varianta je skvělá na léto. Většinou je šijeme z lehkých materiálů a stejně tak jako u prodloužené varianty, slabou podšívku dáváme v případě, že by materiál mohl být průhledný. Délku podšívky volíme většinou podle délky rozparků. Rozparky, pokud je budete chtít,  zase vsazujeme do švů, klidně na obou, nebo jen na jedné straně, kterou si vyberete. Sukně pak nádherně vlaje a budete se cítit jako víla. ????

Jak na měření?

  1. Začněte v pase. Pas měřit v tom nejužším místě, což je cca 3cm nad pupíkem. Až budete mít kolem sebe obtočený metr, zkuste si sednout, ať zjistíte, jestli vám sukýnka bude příjemná i při celodenním sezení v kanceláři.
  2. Od tohoto místa v pase měřte délku. Doporučuji stoupnout před zrcadlo a od pasu dolů spouštět metr až po délku, která vám v zrcadle bude připadat dobrá. U prodloužených sukní doporučuji polovinu holeně.
  3. U dlouhých sukní potom doporučuji neměřit až na zem, ale cca 2 cm pod kotník. Není nic horšího než si na sukýnku šlapat při každém kroku. Věřte mi, v žabkách si na mě vzpomenete. ????
  4. Rozparky u dlouhých sukní měřte odspodu až po místo, kde vám rozparek bude pravděpodobně ještě příjemný. Pokud máte konkrétní preference, napište nám je do poznámky v objednávce. Pokud ne, rozparky šijeme až do výšky, kde nám končí kapsy. A vy, co nás znáte, tak víte, že naše sukně mají obrovské kapsy, skoro do poloviny stehna. ????

Detailnější informace k měření najdete zde.

Kdybyste váhaly nad tím, co k sukýnce, tak zde najdete naše body šité na míru a k tomu tady informace jak se na body změřit.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dostávejte novinky e-mailem

Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách a speciálních akcích.