Hledej smysl 3…2…1…Teď! :)

O tom, jestli založit Deedivine jsem přemýšlela tak rok, možná rok a půl. Argument proč do toho nejít? Protože to není věc, která by lidem pomáhala, která by lidem měnila životy, měnila je k lepšímu a vzdělávala je. Byla jsem prostě zmlsaná z GrowJOBu, kde v tomhle všem cítím, že máme velký dopad. A najednou „jen“ šít sukně? Není to málo? A pak přišel Martin, klepal si na čelo a připomněl mi myšlenku, kterou já ráda používám a snažím se jí předávat lidem. „Neříkala jsi náhodou, že věci mají takový smysl, jaký jim dáme?“ No říkala, samozřejmě, že říkala. „Tak tomu pojďme dát takový smysl, jaký chceme.“ A taky jsme dali.

Takže šijeme sukně pro radost. Naší, i jiných a rozhodli jsme se, pomocí sukní, motýlků a peněz tím vydělaných pomoct, kde se dá.

Jedna z těch věcí se vyskytla tak nějak náhodou. Na jednom svém workshopu jsem potkala vysmáté sluníčko Áňu Beránkovou s přítelem. Zůstali jsme v kontaktu a za pár měsíců už od nás měla námořnickou sukni. Sukni, kterou oblékla na svůj Benefiční koncert – Tónotéku. Večer v Malostranské besedě byl báječný nejenom díky atmosféře, která se nesla celým večerem, ale hlavně tím, že přispěl na dobrou věc. Proběhla totiž dražba vína s podpisem Báry Špotákové a finanční prostředky z ní získané šly přes Nadační fond Wine for Help na pomoc konkrétnímu člověku, Honzovi Moravcovi, kterému jsme tím pádem mohli pomoct.

I my jsme s Martinem přispěli svou troškou do mlýna. Byla to taková ta první vlaštovka pomoci, kterou jsme mohli přes Deedivine zrealizovat, na základě které vzniká mnohem a mnohem víc. O tom ale zase příště. ????

Honza včera všem, kteří mu pomohli, nahrál osobní vzkaz s poděkováním všem, kteří mu nějakou částkou přispěli. Takže Honzo, my děkujeme za tvůj vzkaz a rádi budeme šířit kontakt na Wine for Help dál, třeba někdo rád přispěje na dobrou věc i bez dražby. Můžete to udělat přímo tady: http://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Honza-M.aspx????

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dostávejte novinky e-mailem

Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách a speciálních akcích.